Náš domov z blízka

Areál domova pro seniory je tvořen starší hlavní třípatrovou budovou a novější přístavbou. Obě budovy jsou spojeny nadúrovňovou vytápěnou spojovací chodbou.

V přízemí hlavní budovy se nachází administrativní zázemí, návštěvní místnost, společná jídelna klientů, kuchyň, pracovna klientů, kaple a pokoje. Je zde i místnost pro pedikérku a kadeřnici. Budovou prochází velký a malý výtah. Malý výtah sjíždí až do suterénu, ze kterého je přístup do zahrady.

V prvním poschodí jsou ubytovány ženy, druhé poschodí je společné pro ženy a muže. Ve třetím poschodí se nachází oddělení pro klientky s onemocněním demence. Všechna oddělení jsou vybavena společnou koupelnou, sociálním zařízením, jídelnou s TV (slouží i jako společenská místnost), kuchyňkou a místností ošetřujícího personálu. V prostorách rehabilitace jsou dva pokoje, které slouží pro odlehčovací službu. Oddělení jsou pod neustálým dohledem ošetřujícího personálu. Součástí hlavní budovy je i tělocvična. 

V přízemí přístavby se nachází technické zázemí domova a prádelna. V patře přístavby jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje klientů vybavené umyvadlem s teplou a studenou vodou, společné sociální zařízení, společenská místnost a kuchyňka. V přístavbě není výtah, přístup je možný pouze po schodišti.

Součástí areálu domova je zahrada, do které je možné sjet ze všech poschodí hlavní budovy malým výtahem. Do prostoru zahrady je přístup také po schodišti, a to jak z hlavní budovy, tak z přístavby.

Budova domova pro seniory